עיצוב פנים גן ילדים - כך מעצבים את העתיד!

עיצוב פנים גן ילדים | יש כיווןאין דבר היקר לליבנו יותר מילדינו, ולכן, ברור שאנחנו מעניקים להם את הסביבה המטפחת והמזינה, כדי שיוכלו לגדול, לצמוח ולהתפתח באופן הבריא ביותר שניתן. אנחנו מעצבים להם את החדר באופן שיגרה את החושים שלהם, יסקרן אותם, ויפתח בהם את הרצון לשחק וללמוד, מאחר ואלו הן הדרכים הנכונות לגרום להם להתפתח. כמו עיצוב חדר הילדים, גם עיצוב פנים גן ילדים חייב להיות מיוחד במינו, ומתאים למטרתו. מאחר ובגן הילדים מבלים מרבית הילדים יותר ממחצית השעות בהן הם ערים, חשוב מאד כי עיצוב פנים גן ילדים, ייעשה בידי חברה המתמחה בתחום, כמו יש כיוון, למשל, שתדע להתייחס לכל האספקטים המיוחדים הקיימים בעיצוב מסוג זה.

 

במה שונה עיצוב פנים גן ילדים מכל עיצוב פנים אחר?

ובכן, מעצם זה שגן הילדים מיועד לילדים בגילאי שנתיים עד שש, ישנם מספר צדדים בהם חייבים להתחשב. הראשון בהם הוא המגבלות המוכתבות מגילם הצעיר של הילדים ומגודל גופם. כאן, אנחנו לא מדברים רק על הריהוט המותאם לילדים, אלא גם על דברים כמו הקפדה על שימוש בידיות דלתות ישרות בדלתות שמיועדות לפתיחה על ידי הילדים ובידיות דלתות עגולות או מרובעות (הדורשות תנועה סיבובית) באזורים שאליהם אנחנו רוצים שלא יגיעו ודברים נוספים, המתאימים ומתחשבים במגבלות העיצוב. הצד השני, הוא המטרה - גירוי הילדים לצורך התפתחותם. את המטרה הזו ניתן להשיג באמצעות בחירת הצבעים והחומרים השונים, המתאימים למטרה הספציפית. למשל, באזור המשחק נשלב צבעים חיים וממריצים, בעוד בפינה המיועדת למנוחה, נקפיד להשתמש בצבעי פסטל רכים ומרגיעים.

 

מה עוד חשוב לקחת בחשבון?

חשוב מאד לזכור, כי ילדים, להבדיל מאיתנו, הבוגרים, הם קלים מאד להשפעה ולעיצוב, ולכן, כל חוויה שהם עוברים משפיע עליהם באופן משמעותי וקיצוני בהרבה ממה שהיא משפיעה עלינו, המבוגרים. לכן, בעת עיצוב פנים גן ילדים, נכנסים שיקולים רציניים ומתעוררים אתגרים מהותיים, אשר רק עמידה בהם תבטיח כי הילדים יקבלו את המצע המתאים והנכון ביותר עבורם להתפתחות. כך שאת עיצוב גן הילדים, יש להשאיר לאנשי המקצוע המתמחים בכך!