מדריך: איך בוחרים כורסאות המתנה ופינות המתנה למשרד ולקליניקה?

אומרים ש"אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני טוב". כך הדבר ב"דייט" הראשון, וכך הדבר כשלקוח או מבקר מגיע אליכם למשרד או לקליניקה.

כורסאות ההמתנה, או ספות ההמתנה הנם חלק משמעותי מעיצוב המשרד או מעיצוב הקליניקה. מדריך זה ייתן לכם כלים ונקודות למחשבה בבואכם לבחור בריהוט המתאים לפינות ההמתנה עבור משרדכם.

התאמת כורסאות ההמתנה ופינות ההמתנה לאווירת המשרד ומיתוגו

כלל ראשון בבחירת כורסאות ופינות המתנה למשרד או לקליניקה הוא ההתאמה לאווירת המשרד ולמיתוגו. משרד פרסום "צעיר" יבחר בפינת המתנה "צעירה" ומודרנית, התואמת את אווירת המשרד ו"מיתוגו" בעיני המבקר. בשונה מכך, משרד עו"ד או רו"ח יבחרו פינת המתנה מרוהטת בשמרנות ובאלגנטיות, התואמות את האווירה והמיתוג שאותו הם רוצים "להעביר" ללקוח הפוטנציאלי או המבקר במשרדם.

פונקציונליות - התאמת כורסאות ופינות ההמתנה למשתמשים

מעבר להתאמה למיתוג ולאווירת המשרד שאותה אתם רוצים להעביר למבקריכם, לא פחות חשוב להתאים את פינות ההמתנה למשתמשים.

לשם הדוגמא: פינת המתנה בקליניקה של רופא שיניים צריכה להתאים גם לילדים הממתינים לטיפול, כמו גם למבוגרים. בנוסף, בקליניקה יתכן זמן המתנה ארוך, ולכן כורסאות ההמתנה צריכות להיות נוחות במיוחד, מותאמות למבנה הגוף של המשתמשים, עמידות מאד לאורך זמן, וכמובן: נוחות מאד.

התאמה מלאה לחלל ושמירה על פרטיות המבקרים ע"י כורסאות ההמתנה

חשוב מאד להתאים את כורסאות ופינות ההמתנה לחלל הלובי או חדר ההמתנה, וכן לשמור על פרטיות המבקרים במשרד או בקליניקה. במידת האפשר, חשוב ליצור הפרדה פיסית בחלל שתאפשר פרטיות  מסוימת בהמתנה לנוחות ולחוויית המתנה נוחה יותר למבקרים או לפציינטים.

בחלל של משרד, חשוב שפינת ההמתנה תהיה קרובה דיה לעמדת המזכירות בלובי המשרד, על-מנת ליצור קשר עין ולעדכן את המבקר על מועד כניסתו לפגישה, ומצד שני חשוב לנסות ולשמור ככל שניתן על פרטיותו ועל פרטיות עמדת המזכירות בלובי.

לסיכום: בחירת פינת המתנה צריכה לשלב בין פונקציונאליות המשתמשים בה, העיצוב הכללי של החלל, המיתוג המבוקש של המשרד או הקליניקה והאווירה שאותה אתם רוצים ליצור במשרד או בקליניקה שלכם.

בחירה טובה ונכונה של כורסאות ופינות המתנה ייצור "חוויית משתמשים" גבוהה ובכך תשיגו שביעות רצון גבוהה מצד לקוחותיכם והמבקרים אתכם.