איך בוחרים רהיטי משרד ? המדריך השלם לריהוט למשרד

נכנסתם למשרד חדש? קודם כל: "מזל טוב"! הגיע הזמן לחדש את הריהוט המיושן במשרד הקיים? גם במקרה זה מגיע לכם: "מזל טוב"! כעת אתם עומדים בפני משימה לא פשוטה של עיצוב ובחירת הריהוט למשרד.


אם בעבר היה מושם דגש בעיצוב משרדים על תחום הפונקציונאלי בלבד, כלומר: שארון יוכל לאחסן קלסרים ותיקים, ובזאת "הסתיים תפקידו, כיום הדברים אינם כה פשוטים ונכנסים שיקולים חשובים נוספים לתמונה. 

אם נמנה חלק מהשיקולים שעומדים כיום בבחירת רהיטי משרד נבחין בשיקולים כגון אופן השפעת סביבת העבודה על העובדים, "ניראות" ומיתוג העסק ע"י עיצוב אופטימלי של חלל המשרד ומה צריך "לשדר" המשרד לעובדים בו ולאורחים המבקרים בו, שיקולים של נוחות שימוש המשרד הן לעובדיו והן לאורחיו, אופן הניצול האופטימלי של מקורות התאורה והאור הטבעי במשרד, אופן התאמת העיצוב לממדי החלל, חשיבה על תחום הארגונומיה של הרהיטים, ואף חשיבה מרובה על האביזרים הנלווים לרהיטי המשרד (כגון וילונות, עציצים וכו.). 
אז איך ניגשים למשימה של בחירת רהיטי משרד? למה לשים לב? על מה אסור לוותר? 

חשבו רבות על הפונקציונאליות. העובדים במשרדים בימינו מבלים את חלק הארי של יומם בחלל המשרד. סביבת משרד נוחה ופונקציונלית עבורם תתרום רבות לתפקודם, ותתרום רבות למצב רוח חיובי שכמובן אף הוא חשוב להספק ותפקוד גבוה במקום העבודה. לדוגמא: כיום בעידן הדיגיטלי ניתן לוותר במקרים רבים על "הניירת" המשרדית ולצמצם אותה למינימום, ובכך ניתן להשתמש בפחות ארונות ומגירות אחסון למסמכים וקלסרים. בדרך זו ייווצר חלל "מאווורר", גדול יותר ונוח יותר לעובדים, שמייצר סביבת עבודה נעימה ופרודוקטיבית יותר. שימו לב לבחור חברת אריזה והובלה המתאימה להוביל את הרהיטים.

בנוסף, חשוב לשים לב לעיצוב כזה שיתאים למיתוג נכון ואפקטיבי של החברה, הן כלפי העובדים בה וכמובן כלפי המבקרים במשרד, כלקוחות וספקים. המשרד צריך לשקף ולסייע במיתוגה של החברה, ובכך ישנה חשיבות רבה בבחירה ותכנון מוקדם של עיצוב הפנים למשרדים, כאשר נושא בחירת רהיטי המשרד משתלב בצורה מושלמת ואופטימלית בעיצוב זה. 

בבחירת ספק מתאים להספקת ריהוט המשרד חשוב לשים לב שהספק יידע לסייע לתכנון המשרד, תוך שימת דגש רב כאמור הן על תחום הפונקציונליות והן על תחום המיתוג ו"הניראות" של המשרד. בנוסף, חשוב שהספק יעמוד בתקציב שנקבע לפרויקט. כמו-כן ספק ריהוט משרדי טוב אמור לספק פתרונות כוללים, לעמוד בלו"ז קצרים, ולנהל "עד מפתח" את כל פרויקט עיצוב המשרד החדש, או ריענון ושיפוץ המשרד הקיים. חשוב לבחור, אם כן, בספק רהיטי משרד כזה, שמהווה "חברת אינטגרציה" לכל תחום עיצוב, תכנון וביצוע הספקת והצבת רהיטי המשרד. 

בסופו של תהליך (לפעמים לא קצר ואף "מאתגר") אין תחליף לחלל עבודה מעוצב, שובה לב ומרהיב, המרחיב את הלב לעובד בו ולמתבונן מהצד בו. כיום ניתנים כל הכלים והפתרונות בתחום הריהוט למשרד ועיצוב המשרד, ולאלו היודעים לממש את רצונם וחזונם בתחום- מובטחת איכות חיים במקום העבודה, מקום בו רובינו מבלים חלק ניכר משנות חיינו.

לייעוץ ראשוני וקבלת טיפים חשובים בנוגע לתכנון, ייצור וביצוע החלל שלכם - ללא עלות וללא התחייבות -התקשרו אלינו: 03-9014606 או השאירו פרטים